Boty Puma

PumaHodnocení: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Puma je německý výrobce sportovní obuvi a oblečení. Patří k top značkám světa. Spolu s Adidasem patří k největším soupeřem americké značky Nike. Sponzoruje velké množství světových top sportovců.

Za značkou Puma je velmi zajímavý příběh, který rezonuje dosud.

Z historie společnosti

Začátky Pumy je třeba hledat v meziválečném období. Na začátku stáli dva bratři - Rudolf a Adolf Dasslerovi. Zpočátku se příkladně starali o společný rozvoj firmy zaměřené na výrobu obuvi různého druhu. Problémy mezi oběma bratry se objevily během druhé světové války. Dasslerovi byli členy strany, problémy mezi nimi se neustále zvyšovaly.

Rozkol mezi Adolfem a Rudolfem vyvrcholil v roce 1948, kdy jejich spolupráce již nebyla možná. Vzájemný problém vyřešili vcelku rozumně. I díky tomuto konfliktu má Německo dnes dvě světové firmy zabývající se výrobou sportovní obuvi a oblečení.

V roce 1948 Dasslerovi rozdělili svůj podnik. Adolf vytvořil značku Adidas (kombinace jeho jména a příjmení). Rudolf naopak vymyslel pro svou firmu název Ruda. Později však Rudolf Dassler změnil název své firmy na Puma.

Velká rivalita

Mezi značkami Adidas a Puma vznikla nekonečná rivalita. Dasslerovi své vzájemné problémy řešily bojem svých firem. Svět může oběma bratrům děkovat za jedno z nejlepších rivalit v historii sportu.

Puma i Adidas měly sídlo ve městě Herzogenaurach. Město bylo rozděleno na příznivce Adidasu a příznivců Pumy. Město dostalo i posměšnou přezdívku - "město skloněných hlav". Tato přezdívka referovala na běžný zvyk kontrolovat si navzájem boty.

Obrovská rivalita se projevila i mezi dvěma fotbalovými kluby v Herzogenaurachu. Hráči 1. FC Herzogenaurach byli věrní Adidasu, hráči ASV Herzogenaurach Pume.

Bratři Dasslerovi se nikdy nesmířili. Pohřbeni jsou na stejném hřbitově, třebaže nejdále, jak to bylo možné.

Dohoda o Pelém

V době největší slávy Pelého se Adidas a Puma dohodli, že o Pelého přízeň nebudou soupeřit. Tato dohoda však nevydržela. Porušila ji právě Puma, jejíž kopačky Pelé prezentoval na světovém šampionátu v roce 1970.

Současnost

Puma dnes po celém světě (ve 120 zemích) zaměstnává téměř 10 tisíc lidí. Co se týče sportovních značek, tak v prodeji je číslo 4 na světě. Po značkách Reebok, Adidas a Nike.

Sponzorství

Během své existence značka sponzorovala a sponzoruje desítky špičkových sportovců z celého světa. Na sponzorské listině Pumy byly:

  • Pelé
  • Eusébio
  • Johan Cruijff
  • Diego Maradona
  • Lothar Matthäus,
  • Kenny Dalglish

V současnosti sponzoruje například Zlatana Imbrahimoviča či jamajského sprintera Usaina Bolta. Sponzoruje i množství fotbalových klubů a klubů jiných sportů.

Oficiální stránka značky: puma.com
Oficiální Facebook značky
Oficiální Twitter značky

Vyhledejte prodejnu bot ve svém okolí

Přehled prodejen bot značky Puma ve Vašem okolí.

Boty Puma v naší nabídce

Puma Rebound FS 4 MID L

Pánská lifestylová obuv Puma Rebound FS 4 MID L v hlezenném provedení, která je vhodná na běžné nošení. Obuv je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů pro zajištění komfortu a pohodlí. Svršek obuvi z ...

Puma Ballesta

Puma Ballesta jsou perfektní dámské halové tenisky, které poskytují chodidlům maximální komfort při sportu i při dlouhodobějším nošení. Specifický design tenisek v barevné trojkombinaci modrá, ...

Puma Epic Flip Flop

Pánské žabky Puma Epic Flip Flop poskytují maximální komfort díky polstrovaným vložkám. Měkký popruh přes nárt a mezi prsty neodírá kůži, což uvítá nositel zejména při delším nošení. Žabky ...

Napsat komentář ke značce

Pokud máte zkušenosti s touto značkou bot, kvalitou vyhotovení, případně s reklamací, budeme rádi, pokud se podělíte s ostatními návštěvníky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.