Platformy

Platformy

Boty na platformě, nebo prostě platformy, jsou populární z různých důvodů. Na první jsou boty na platformě velmi podobné botám s podpatky. Toto je však pouze zdání. Podstatný rozdíl je v tom, že při platformách je pata i špička na jedné úrovni. Ačkoliv zvýšené. Při podpatcích je pata vždy vyšší než špička. Toto se možná nemusí zdát jako velký rozdíl. Na pohled to ani velký rozdíl není. Tento rozdíl však projevuje zejména ve způsobu chůze. Chůze v platformách a chůze v botách s podpatky je velmi rozdílná. V botách s podpatkem musí ženy dělat velmi malé kroky, což je žádoucí a považováno za atraktivní.

Účel platforem je poměrně jednoduchý. Díky platformě lze opticky zvýšit výšku člověka. Protože výška je považována za atraktivní, mnoho lidí si zvolí boty na platformě. Je to jednoduchý způsob, jak jednoduše vyrůst.

Využívání platforem na maskování své skutečné výšky není žádnou novinkou. Dnes se tato technologie akorát dostala do stádia mistrovství. Boty na platformě dnes nosí i muži, kteří chtějí působit vyšší. Výška je totiž zejména u mužů velmi důležitá. Na prodej jsou boty na platformě, u kterých je platforma důmyslně zamaskována. Na pohled není možné zjistit, že muž stojí na několikacentimetrový platformě.

Vznik platforem se datuje několik tisíc let zpátky. První zdokumentované platformy se využívaly v divadelních arénách starověkého řecká. Herci využívali boty s platformami ke zvýšení své výšky. Bylo to efektní a jednoduché.

V posledních desetiletích se boty na platformě střídavě objevují a vytrácejí z módních časopisů. Jako téměř všechny módní prvky, i platformy jsou do velké míry ovlivněny náladami davu. Jednou přijdou do módy, jsou oblíbené, pak se stanou běžnými a postupně se z ulic ztrácejí, aby se o pár let mohli v plné slávě opět vrátit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.