Boty na platforme

Na platforme

obuv41Svět obuvi přináší řadu překvapení a často i zvláštních výtvorů lidského umu. Velmi dobrým příkladem je obuv s platformou. Tento typ bot dosáhl vrcholu své popularity během disko éry 80. let, kdy platformu nosily nejen ženy, ale i muži. Dnes mohou pouze vzpomínat na svých 15 minut slávy, avšak stále jsou poměrně oblíbené.

Obuv s platformou je alternativa k podpatkem. Účel platformy a podpatků je úplně stejný - opticky zvýšit výšku člověka a zejména ženy. Oproti podpatkem má tu výhodu, že pata a špička chodidla se nachází na stejné úrovni, takže chůze v botách s platformou je poměrně přirozená.

Výška platformy může být velmi rozdílná. Běžné jsou nízké , které nejsou viditelné. Tento druh platformy používají i muži ke zvýšení své výšky. Ženy obvykle nosí boty s vyšší. Často tyto dosahují až 15 a více centimetrů.

Obuv s platformou není žádný moderní vynález. Poprvé jejich historie vytvořila ve starověkém Řecku, kde se boty s takové používaly v divadlech na zdůraznění významu některých postav. Dnes se však význam pomocí tohoto typu bot zdůrazňuje bez ohledu na roli postav v dramatu.

Baťa North Star 641-9507

Baťa North Star 641-9507 jsou dámské módní balerínky, vyrobené z pevného textilu. Jsou zvednuté na klínovém podpatku. Design bot doplňují na vrchní straně kovové cvočky. Jednoduchá obuv na běžné ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.