Vojenské boty

Vojenské

Vojenská obuv patří do kategorie speciální obuvi. Prvotně je tento typ obuvi určený pro profesionální vojáky, avšak v běžných obchodech, které jsou dostupné každému, se prodávají zejména jiným skupinám lidí.

Vojenské boty kupují nejen vojáci, ale i armádní nadšenci, kteří se rádi stylizují do podoby vojáků. Kromě těchto lidí se často využívá i jako náhrada turistické obuvi. Vojenská obuv a turistická obuv toho mají velmi mnoho společného. Vojáci i turisté se pohybují v prostředí, které je člověku nepřátelské, v prostředí s nerovným povrchem a plném vody.

Klasickými vojenskými botami jsou velmi dobře známé kanady. Ačkoli ne nejpohodlnější, ale určitě velmi odolná obuv, byla v minulosti běžně používána jako náhrada za nedostupné turistické vybavení. Mnohé moderní vojenské boty využívají Goretex stejně jako boty turistické.

Goretex je materiál, který zajišťuje, že bota je nepromokavá, ale zároveň umožňuje botě dýchat, tedy umožňuje výměnu páry mezi vnitřkem boty a vnějším prostředím.

Goretex je materiál, který byl původně vyvinut americkou vesmírnou agenturou NASA a později si našel velké uplatnění iv civilním sektoru. Goretex však často výrazně prodražuje vojenskou a jinou obuv. Jeho využití je třeba zvážit, protože ne pro každého má používání tohoto materiálu skutečně význam.

Prabos Stealth 1 GTX

Prabos Stealth 1 GTX jsou vojenské nepromokavé a zároveň prodyšné kvalitní boty značky Prabos s Gore-TeXové membránou Rock light. Jsou vhodné pro běžné nošení i pro speciální vojenské či security ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.