Boty UGG Australia

UGG AustraliaHodnocení: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

UGG Australia, známá zejména jako jednoduše UGG, je americká značka, která se prosadila jedinečnou obuví vyrobenou z ovčí kůže. Kromě bot vyrábí i oblečení, tašky, kabelky a další zboží. Firma za značkou sídlí v Kalifornii, přesněji ve městě Goleta.

Je to rapidně rostoucí globální značka. Australská obuv z ovčí vlny se stala populární na přelomu tisíciletí. UGG Australia vznikla v roce 1978. Až do poloviny 90. let se jednalo o malou firmu s obratem několik milionů dolarů ročně. V roce 2012 UGG Australia prodala na celém světě boty a oděvy v hodnotě jedné miliardy dolarů.

Původ značky

Začátky značky UGG Australia je třeba hledat v slunné Kalifornii na začátky 70. let. Ve městě Santa Cruz mnohé z místních surf obchodů prodávaly typickou australskou obuv. Ty boty vozili do USA surfaři a majitelé surfových obchodů z dovolených v Austrálii.

Brian Smith, Australan žijící ve Spojených státech amerických, si toho všiml a rozhodl se pustit se do byznysu dovážet tyto boty přímo z Austrálie. Na začátku to bylo poměrně složité. V první rok Brian Smith a jeho firma prodali pouze 28 párů bot. Lety se však prodeje trochu zlepšil. Jak již bylo zmíněno, v roce 2012 firma prodala po celém světě obuv v hodnotě jedné miliardy amerických dolarů.

V současnosti vyráběna v Číně za použití australské ovčí kůže.

Padělání bot

Padělatelé obuvi se zaměřují na značky, které jsou relativně drahé, neprodávají se se slevami a lze je relativně levně a jednoduše vyrobit. Všechny z těchto atributů splňuje i značka UGG Austrálie. Má poměrně velké problémy zejména s čínskými výrobci padělané obuvi. Prodej takové obuvi se šíří zejména na internetu. Padělatelé vytvářejí falešné internetové obchody či prodávají obuv prostřednictvím služeb jako ebay.

Ochránci zvířat

Mnozí výrobci obuvi se z času na čas setkají s protesty ze strany organizací bojujících za svobodu zvířat. UGG Australia se však stal poměrně výrazným terčem, proti kterému bojovalo i množství známých celebrit.

Boty této značky jsou vyráběny z ovčí kůže. Nejznámějším bojovníkem proti obuvi UGG je pravděpodobně Pamela Anderson, která byla zděšena poté, co zjistila, z čeho jsou její oblíbené boty vyrobeny. Pamela si totiž myslela, že jde pouze o vlnu ovcí, nevěděla, že jde o pravou kůži. Pamela Anderson je známá bojovnice za práva zvířat, která se cítila zodpovědná za to, že i ona patřila k celebritám, které pomohly značce UGG ke slávě.

Oficiální stránka značky: uggaustralia.eu
Oficiální Facebook značky
Oficiální Twitter značky

Vyhledejte prodejnu bot ve svém okolí

Přehled prodejen bot značky UGG Australia ve Vašem okolí.

Napsat komentář ke značce

Pokud máte zkušenosti s touto značkou bot, kvalitou vyhotovení, případně s reklamací, budeme rádi, pokud se podělíte s ostatními návštěvníky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.