Sálové boty

Sálové

Ve světě obuvi známe množství různých typů bot. V základě však můžeme obuv rozdělit do dvou kategorií - běžná obuv a sportovní obuv. Obě kategorie mají několik podkategorií. Například sportovní obuv obsahu kopačky, tenisky, lyžáky a podobně. Mezi sportovní obuv patří i poměrně specifická skupina bot - sálová obuv. Ve zkratce se dá říci, že sálová obuv je veškerá obuv nošena v halách. To znamená, že sem můžeme řadit kopačky, tenisky a v extrémním případě i lyžařky, protože v současnosti se lyžuje už i v halách.

Většina lidí však pod pojmem "sálová obuv" rozumí boty určené na palubky. Na palubovce se hrají takové sporty jako házená, basketbal či fotbal. Sálová obuv se od běžné sportovní obuvi liší zejména podrážkou, protože hala má specifický povrch. Většina moderních hal vyžaduje obuv, která nekreslí. Běžná obuv, která má černou podrážku, zanechává na palubovce při smyku různé šmouhy a otisky, které je jen velmi složité z palubovky dodatečně odstranit.

Sálová obuv, kterou můžete vidět v prodejnách sportovní obuvi bývá obvykle označena, zda kreslí nebo ne. Halová obuv, která nezanechává šmouhy na palubky je označována jako "not marking". Při rozhodování se, jakou obuv koupit, je vždy vhodnější rozhodnout se pro "not marking".

Adidas Samba Suede

Adidas Samba Suede jsou dětské halové kopačky, určené např.. na sálový fotbal, volejbal, házenou a pod. Vrchní část bot je vyrobena ze semiše - kůže nubuk. Podešev je gumová, poskytuje výbornou ...

Adidas Neo Hoop

Adidas Neo Hoop je dámská sportovní obuv vhodná na basketbal. Boty jsou vybaveny speciálním fixním "límcem", který obepíná kotník a proto Adidas Neo Hoop nabízejí skvělou oporu pro vaše nohy. Mají ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.