Ortopedické boty

Ortopedické

Ortopedická obuv je speciální typ obuvi, která prochází certifikací. Státní certifikát má zaručit, že obuv je opravdu zdravotně vhodná a nedochází k marketingovému zneužívání pojmu "ortopedická obuv".

Chůze je část našeho života, která výrazně ovlivňuje naše zdraví. Ačkoliv se to tak nemusí na první pohled zdát, výběr bot má na náš život významný vliv. Běžné boty jsou z lékařského hlediska ne právě nejvhodnější, avšak zdravému člověku by z krátkodobého hlediska neměly způsobit žádné problémy. Z dlouhodobého hlediska je vliv nevhodné obuvi negativní, avšak nelze hovořit o katastrofálních následcích. Na kvalitu obuvi jsou daleko citlivější lidé s různými tělesnými poruchami nebo lidé po úrazech.

Ortopedická obuv zajistí pohodlnou chůzi i lidem, pro které je chůze složitá nebo těžká. Často se vyrábí na míru, avšak i nabídka běžné skladové obuvi je dobrá. Slovensko má s výrobou ortopedické obuvi dlouhou tradici. Již od roku 1923 působí v Bratislavě společnost Protetika, která vyrábí ortopedickou obuv různého druhu. Protetika má v Česku v současnosti množství prodejen a najdete je v každém větším městě. Investice do podobné obuvi se z dlouhodobého hlediska vyplatí každému, zdravým lidem nebo i lidem tělesně postiženým.

Sante D/202/C30/BP

Sante D/202/C30/BP jsou dětské zdravotní ortopedické sandály. Mají zapínání na 2 přezky. Jsou vyrobeny z kůže. Mají ergonomicky tvarované vnitřek. Jsou vhodné jako pantofle na doma, ale i jako ...

Josef Seibel sandály

Dámské ortopedické celokožené sandály Josef Seibel jsou mírně zvýšeném podpatku, doplněné štepováním. Sandály jsou velmi variabilní, na všech třech pøezkách mají našité velkro suché zipy, ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.