Boty New Balance

New BalanceHodnocení: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

New Balance Athletic Shoe, Inc. je americká společnost, která stojí za populární značkou New Balance. Firma sídlí v Bostonu ve státě Massachusetts. V současnosti patří k největším výrobcem sportovní obuvi na světě.

Z historie značky

William J. Riley byl britský imigrant, který v roce 1906 založil v Bostonu společnost zaměřenou na výrobu obuvnických doplňků zaměřených na podporu klenby chodidla. W. Riley dostal nápad pozorováním kohoutů a slepic na jedné farmě. Inspirací pro něj byly nohy kohoutů, které na rozdíl od lidského chodidla byly mimořádně stabilní. Proto vznikla i značka New Balance, což v překladu znamená "nová rovnováha". Kuřecí noha značku následně i doprovázela. William J. Riley předváděl klientům výhody své obuvi na maketě kohoutí nohy. Viditelně to zabralo.

Firma vyráběla obuvnické doplňky až do 60-tých let minulého století. Teprve v tomto období se firma pustila do výroby vlastních sportovních bot. New Balance představili sportovní boty, které jako první využívali vlnitou podrážku. Nové boty zaznamenaly i další světové prvenství. Šlo o první boty, které byly nabízeny v různých šířkách.

Navzdory všem těmto inovacím značka New Balance zůstala malou firmou, která se propagovala pouze na různých sportovních akcích. Ke změně došlo až v roce 1972, přesněji během Bostonského maratonu. Jim Davis si všiml kvality značky a rozhodl se firmu koupit přímo po skončení maratonu. Jim Davis investoval do marketingu značky a postupně z ní udělal jednu z nejpopulárnějších sportovních značek světa.

Výroba v USA a Velké Británii

Většina výrobců sportovní obuvi už dávno přesunula výrobu do levných zemí. New Balance však k tomuto trendu zaujal přesně opačný postoj. Stále vyrábí svou obuv ve Spojených státech amerických a ve Velké Británii.

Oficiální stránka značky: newbalance.com
Oficiální Facebook značky
Oficiální Twitter značky

Vyhledejte prodejnu bot ve svém okolí

Přehled prodejen bot značky New Balance ve Vašem okolí.

Boty New Balance v naší nabídce

New Balance CT891LBR

Pánské skate boty určené pro sport a volný čas od značky New Balance. Boty jsou hnědé barvy, mají pevné šití, zapínání je na klasické šněrování a podrážka je bílé barvy navržena na maximální ...

New Balance ML574NEN

Černé pánské sportovní tenisky New Balance vyrobeny z textilního materiálu a s gumovou černou podrážkou. Na bocích a po obvodu jsou zářivě žluté proužky a velké logo značky, přičemž tenisky mají ...

Napsat komentář ke značce

Pokud máte zkušenosti s touto značkou bot, kvalitou vyhotovení, případně s reklamací, budeme rádi, pokud se podělíte s ostatními návštěvníky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.