Boty Mustang

MustangHodnocení: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Mustang je německá módní značka, která se do historie zapsala tím, že jako první začala vyrábět džíny mimo zemi jejího vzniku. Po Spojených státech amerických se Německo stalo pouze druhou zemí, která se zapojila do džínového šílenství.

Za značkou stojí poměrně zajímavý příběh. Firmě se podařilo zvýšit produkci džínů z 300 párů týdně na 30 tisíc párů denně. Pojďme se podívat blíže na to, jak se toto podařilo této stále nevelké německé rodinné firmě.

Z historie značky

Na začátku Mustangu stála rodina Hermanovce. V roce 1932, desetiletí před skutečným vznikem značky Mustang, se rodinný byznys rodiny Hermanovce s dřevem dostal do vážných problémů. L. Hermann však ani na chvíli nezaváhala. Ještě v témže roce se spolu s dvěma Sick pustila do výroby oblečení. Později se jí podařilo spojit síly s rodinou Sefránkovcov, což vytvořilo velmi dobrý základ pro budoucí úspěchy.

Po druhé světové válce Hermanovce a Sefrankovci čelili tradičnímu válečnému problému. Na trhu byl velký nedostatek látek a tkanin. Firma tak šila kalhoty a další oblečení prakticky ze všeho možného. To jim otevřelo dveře minimálně k improvizaci .

V roce 1948 Albert Šefránek dohodl smlouvu o dodávce netypických kalhot vyrobených z neznámé americké tkaniny. Albert nenechal nic náhodě. Aby si byl jistý svým budoucím výrobkům, pokusil se získat americké džíny přímo od amerických vojáků. Nakonec se mu to podařilo tím, že vyměnil tři láhve domácí pálenky za jeden pár amerických džín. Tento odvážný krok se nakonec stal klíčovým. Společné firmě Sefranekovcov a Hermanovce se podařilo vyrobit první neamerické džíny na světě. Toto jedinečné prvenství jim už nikdo nemůže vzít.

V roce 1953 firma představila první dámské džíny. Konzervativní německá a evropská společnost to však nepřijala dobře. Podle tehdejších lidí byla žena v džínách symbolem nemravnosti. Albert Sefranek tento problém vyřešil šalamounsky. Firma později představila dámské džíny jako oděv ideální na kempování.

Albert Sefranek byl obecně nadšený nejen americkým oblečením, ale i americkým způsobem života. To byl i důvod, proč se rozhodl celou svou firmu stylizovat do této podoby. V roce 1958 představil značku Mustang, která se snažila vyvolávat dojem amerického bezstarostného života. Symbolem značky byly James Dean a Marlon Brando.

V 70 - tých letech minulého století Mustang zažil prudký růst prodeje. To umožnilo firmě rozšířit svůj záběr, začala nabízet trička, obuv a další módní doplňky .

90 - léta byla obdobím dalšího rozšiřování značky. Mustang se snažil prezentovat jako luxusní značka, což ho dohnalo do spolupráce s dalšími výrobci či médii.

Dnes značka kromě džín nabízí:

  • boty
  • kožené výrobky
  • tašky
  • pásky
  • hodinky
  • šperky
  • ponožky
  • kosmetiku a tak dále
Oficiální stránka značky: company.mustang-jeans.com
Oficiální Facebook značky
Oficiální Twitter značky
Oficiální Google+ značky

Vyhledejte prodejnu bot ve svém okolí

Přehled prodejen bot značky Mustang ve Vašem okolí.

Boty Mustang v naší nabídce

Mustang 33C -109

Mustang 33C-109 je model dámských kozaček sahajících do půl lýtek. Kozačky Mustang jsou kvalitní, prošívaná obuv, jejíž vlastnosti jsou pohodlnost a specifický design. Výška podpatku poskytuje komfort ...

Mustang 32C026

Krásné dámské tenisky značky Mustang jsou pohodlnou obuví vhodnou na jaře a podzim. Odpružená podrážka a pěnová vrstva uvnitř tenisek poskytuje noze maximální komfort a tlumení nárazu při dopadu. ...

Mustang 1083-608

Pokud hledáte levné, cenově výhodné dámské zimní kozačky, Mustang 1083-608 budou jednou z možností. Design je laděn sportovně, vrchní část kozaček je tvořena syntetickým materiálem imitujícím ...

Napsat komentář ke značce

Pokud máte zkušenosti s touto značkou bot, kvalitou vyhotovení, případně s reklamací, budeme rádi, pokud se podělíte s ostatními návštěvníky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.