Boty Lonsdale

LonsdaleHodnocení: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Lonsdale je britská značka sportovní obuvi, oblečení a výstroje. Je vnímána zejména jako značka specializující se na oblečení na box a mma. Značka vznikla jako výrobce a prodejce boxerských rukavic. Jako většina dalších sportovních značek, i Lonsdale později rozšířila své pole působnosti i na oblečení a obuv.

Značka byla vytvořena podle historické postavy. Hugh Cecil Lowther byl hrabě z Lonsdale. Hugh Cecil Lowther se do historie boxu zapsal velkými písmeny v roce 1891. Hugh Cecil Lowther jako první uspořádal boxerský zápas, při kterém zápasníci používali boxerské rukavice. Z jeho strany to byla reakce na smrt tří boxerů.

Značku však založil v roce 1960 bývalý boxer Bernard Hart. V současnosti značku vlastní společnost Sport direct. Tato firma koupila Lonsdale v roce 2002.

Z historie značky

Bernard Hart po skončení kariéry v boxu se rozhodl pustit do byznysu. Jako první se rozhodl vyřešit název značky. V roce 1959 získal souhlas Hugh Cecil Lowther použití jeho jména ve své značce. V roce 1960 Hart otevřel svůj první obchod. Stále v londýnské čtvrti Soho na 21 Beak St. Značka nemusela čekat na úspěch velmi dlouho. Značka se stala v 60-tých letech téměř ikonickou. Vděčit za to může zejména různým celebritám. Ti se dostali k této značce zejména proto, že obchod Lonsdale se nacházel kousek od slavné Carnaby Street. Výrobky této značky nosili například:

  • Paul McCartney
  • Gregory Peck
  • Anthony Quinn
  • Tony Curtis

Během své historie Lonsdale sponzorovali množství známých sportovců a klubů. Vzhledem k původu značky, většina z nich byli boxeři. Podporovali však i fotbal. Značka například sponzorovala klub Blackburn Rovers.

Mezi boxerů nosících značku patřily také:

  • Muhammad Ali
  • Lennox Lewis
  • Sugar Ray Robinson
  • James DeGale
Oficiální stránka značky: lonsdale.com
Oficiální Facebook značky
Oficiální Twitter značky

Vyhledejte prodejnu bot ve svém okolí

V naši databáze se prozatím nenachází žádna prodejna bot značky Lonsdale.

Napsat komentář ke značce

Pokud máte zkušenosti s touto značkou bot, kvalitou vyhotovení, případně s reklamací, budeme rádi, pokud se podělíte s ostatními návštěvníky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.