Boty Lacoste

LacosteHodnocení: najhoršiezlépriemernédobrénajlepšie
Loading...

Lacoste je jedna z nejznámějších francouzských značek, kterou dnes najdete prakticky v každé zemi světa. Prodává luxusnější věci, ačkoli stále cenově dostupné pro běžného člověka. Značku dnes můžete najít na:

 • oblečeni
 • obuvi
 • parfémech
 • kožených výrobcích
 • hodinkách
 • brýlích
 • tričkách

Není tomu tak dávno, co Lacoste opět rozšířilo rozsah značky. Firma představila ručníky a ložní prádlo.

Značka je ve světě známá hlavně svým jedinečným logem, které zobrazuje zeleného krokodýla.

Trochu z historie značky

Zakladatelem značky byl René Lacoste. Firma vznikla v roce 1933. René se do podnikání pustil ve spolupráci s André Gillierem, který byl v té době majitelem a prezidentem jednoho z největších výrobců oděvů ve Francii.

Společnost La Chemise Lacoste zpočátku vyráběla pouze trička na tenis. Design byl jednoduchý - čistě bílé tričko s malým logem zeleného krokodýla. Dnes tvrdí, že to byli oni, kdo jako první použil logo společnosti na viditelném místě oblečení. Toto tvrzení se však dá zpochybnit, neboť několik společností prokazatelně Lacoste v tomto směru předběhlo o několik let.

Tenisové trička zaznamenaly pozoruhodný úspěch. Byl to skvělý impuls k tomu, aby firma rozšířila své pole působnosti. Později tak na trh uvedl i trička na golf a plavbu. I tenisové trička nezastali v původní podobě - Lacoste jim umožnil získat barvu. Původně se vyráběly pouze v "tenisové" bílé.

Po druhé světové válce expandoval do Spojených států amerických, kde byla značka prezentována jako luxus pocházející z Evropy.

V roce 1963 zemřel zakladatel společnosti René Lacoste. Ve funkci vedení společnosti ho nahradil jeho syn Bernard. Během managementu Barnard značka zaznamenala pozoruhodný růst. V době, kdy firmu přebíral, Lacoste prodával ročně přibližně 300 tisíc výrobků. O pár dekád toto číslo dosáhlo desítky milionů.

Výrazně rozšířil pole působnosti značky. Firma představila světu:

 • kraťasy
 • parfumy
 • sluneční brýle
 • dioptrické brýle
 • tenisovou obuv
 • běžnou obuv a tak dále

Značka v současnosti

Za současný úspěch značka Lacoste nemůže děkovat pouze své úspěšné minulosti. Z historie známe desítky příkladů, kdy úspěšné firmy zabývající se prodejem oblečení a obuvi usnuli na vavřínech a konkurence je později přivedla do krachu.

Značce Lacoste se však podařilo obnovit svou značku a nabídnout spotřebitelům atraktivní a moderní věci. Za současnou podobu značky je odpovědný francouzský designér Christophe Lemaire.

Sponzoring

Společnosti se podařilo upoutat na sebe pozornost i sponzorováním vybraných úspěšných sportovců. Firma se zaměřuje zejména na "nóbl" sporty jako tenis či golf.

Ve světě

Lacoste je globální značka. Najdete ji prakticky v každé zemi. Firma po celém světě provozuje vlastní síť značkových prodejen. Velká část produkce firmy se prodává i dalšími distribučními kanály. V roce 2006 spustil vlastní webovou stránku, kde najdete kompletní nabídku značky.

Oficiální stránka značky: lacoste.com
Oficiální Facebook značky
Oficiální Twitter značky
Oficiální Google+ značky

Vyhledejte prodejnu bot ve svém okolí

Přehled prodejen bot značky Lacoste ve Vašem okolí.

Boty Lacoste v naší nabídce

Lacoste Marice

Lacoste Marice jsou moderní pánské tenisky. Trendy design zaujme i nejnáročnější uživatele. Výhodou je snadné obouvání. Efektní je kombinace barvy tmavě modrého svršku a bílé podrážky. Materiál ...

Napsat komentář ke značce

Pokud máte zkušenosti s touto značkou bot, kvalitou vyhotovení, případně s reklamací, budeme rádi, pokud se podělíte s ostatními návštěvníky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Pridejte komentář do diskuse a zdelte své zkušenosti zde.